Serra Berkol

ForInvest CEO

Serra Berkol, lise eğitimini Robert Kolej’inde tamamlamasının ardından ekonomi lisansını Cornell Üniversitesi’nde, uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini Johns Hopkins’de School of Advanced International Studies’de tamamladı. Çalışma hayatına EBRD’de başlayan Berkol, beş yıl boyunca fintek dünyasının merkezi Londra’da yaşadı. Türkiye’ye döndükten sonra Foreks İş Geliştirme ekibine liderlik ederken Yunanistan’ın bir numaralı finansal veri sağlayıcısı olan Inforex isimli firmayı kurdu. 

Gelişen dünya trendlerini yakından takip ederek Foreks’in yatırım teknolojileri liderliğindeki dönüşümünü başlatan Serra Berkol, CEO olarak görevini başarıyla sürdürmektedir. 

1990 yılında veri sağlayıcı olarak sektörde fark yaratan Foreks, stratejik altyapı dönüşümü, genişleyen ürün ve hizmet yelpazesi ve globalleşme vizyonu ile 2023 yılından itibaren yoluna ForInvest markası ile devam etmektedir. 

Serra Berkol liderliğinde ForInvest, yatırımın herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir olması misyonuyla, yurt içi ve yurt dışında, yatırım teknolojileri alanında, hem kurumlara, hem bireysel müşterilere katma değerli ürün ve hizmetler sunmaktadır.