DANIEL MORRIS

BNPP
Baş Piyasa Stratejisti

Daniel Morris, BNP Paribas Asset Management'ta (BNPP AM) Baş Piyasa Stratejisti ve Yatırım Öngörüleri Merkezi'nin de eş başkanıdır. Bu görevde, stratejik bir bakış açısı sağlamak için firmanın yatırım ekibinin yaptığı toplantılara katılmaktadır. Yatırım Öngörüleri Merkezi'nin eş başkanı olarak, şirketin yatırım görünümlerini ve varlık tahsisi ve yatırım temaları üzerine düşünce liderliğini yazmakta ve koordine etmektedir. Daniel, BNPP AM'nin varlıklar ve yatırım görünümü hakkındaki görüşlerini müşterilere, medyaya ve dış paydaşlara sunmaktadır.  Daniel BNNP AM’ye 2015 yılında katılmıştır ve Londra'dadır. 

Daniel BNNP AM’ye katılmadan önce TIAA-CREF'te genel müdür, küresel yatırım stratejisti olarak görev yapmış ve burada müşterilere ve portföy yöneticilerine yatırım stratejileri konusunda danışmanlık yapmıştı.

Bu görevden önce Daniel J P Morgan Asset Management'ta küresel piyasa stratejisti, Lombard Street Research'te kıdemli hisse senedi stratejisti ve Bank of America Securities'de ABD hisse senedi stratejisti olarak çalışmıştır.

 Daniel 24 yıllık yatırım deneyimine sahiptir. Pomona College Matematik Bölümü'nden lisans, Pennsylvania Üniversitesi Wharton School'dan MBA derecesinin yanı sıra  Johns Hopkins Üniversitesi'nden Uluslararası Ekonomi ve Latin Amerika Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Daniel bir CFA Charterholder'dır.